S kým se u nás setkáte?

Jan Kala - zřizovatel

Jan Kala je zakladatelem a ředitelem Centre for Modern Education a spolupodílí se na rozjezdu většiny větších projektů této společnosti.

Jan Kala má bohaté manažerské zkušenosti, mezi jeho veřejně známé projekty patří vznik internetového bankovnictví v České republice – v letech 1997–2000 byl generálním ředitelem a předsedou představenstva Expandia Banky (později eBanky – dnes součást skupiny Raiffeisen Bank). Finančnictví  nicméně již  opustil a posledních 10 let se věnuje oboru, který je mu bližší a má podle něj skutečnou hodnotu – vzdělávání se zaměřením zejména na základní a střední školství.  

Ve volném čase se věnuje svým malým synkům, se kterými se neváhá vydat na různé expedice, a jako starosta rozvíjí komunitní život v malé obci, kde žije.

V Heuréce se podílí na metodické koncepci, poskytuje zpětnou vazbu a podporu celému týmu, ale těší ho i Velké otázky, které s dětmi otevírá.

„Těším se na každodenní radost, kterou v naší škole budou děti zažívat.“

Pokud chcete Honzu kontaktovat, použijte e-mail: jkala@isheureka.cz.

 

Pavel Houška - ředitel školy

Pavel vystudoval český jazyk a historii, učil na všech stupních klasického školství a od léta 2017 řídí brněnskou Heuréku. Prošel si manažerskými pozicemi v korporacích a založil smysluplnou firmu, která propojuje společnosti s neziskovým sektorem. Posledních deset let také lektoruje, a to se zaměřením na pozitivní psychologii, vyjednávání a empatickou komunikaci.

Ve volném čase se rád věnuje rodině ve všech různých podobách, a když to jen trochu jde, tak i badmintonu a šachům

Pavla v Heuréce potkáte v kanceláři, příležitostně i ve výuce a samozřejmě na osobní schůzce po předchozí domluvě.

"Mám radost, že můžu spoluvytvářet radostné a bezpečné místo, které děti smysluplně vzdělává."

Pokud chcete Pavla kontaktovat, použijte e-mail: phouska@isheureka.cz.

 

 

PaedDr. Silvia Kutálek Gregoričková - pedagog

Silvia se narodila v Piešťanoch a v žilách jí koluje vášnivá slovenská krev :) Vystudovala učitelství matematika - informatika, pak sociální práci a sociální politiku,   a  v současnosti si doplňuje vzdělání v učitelství pro stupeň první. Má bohaté   zkušenosti se vzděláváním dětí i dospělých všech věkových kategorií - v rámci   školství, firemního prostředí, v oblasti zážitkových a seberozvojových akcií, i ve sféře  sociální. Ráda si hraje, ráda žasne, ráda je s druhými po hromadě. Miluje komunikaci,   legrácky, zpěv, divadlo, pohyb, přírodu, autenticitu, živost, hluboká setkání, svého   syna a všechny ostatní děti kolem ní.

   V Heuréce se se Silvii potkáte ve výuce, je třídní učitelkou.

"Bytie s deťmi, a ideálne i s podobne ladenými kolegami, ma hlboko naplňuje a baví. Uchvacuje ma detská hravosť, čistota a krása - aj jej divokejšie prejavy :) A som vďačná za to, že môžem spolu s deťmi žasnúť a objavovať svet okolo nás i v nás."
 
Pokud chcete Silvu kontaktovat, použijte e-mail: sgregorickova@isheureka.cz.
 
 
 

Mgr. Markéta Kovářová - pedagog

Studium sociální pedagogiky v kombinaci s učitelstvíim občanské výchovy a zeměpisu bylo pro Markétu celkem jasnou volbou. Pomezí výchovy a vzdělávání ji totiž velmi zajímalo, bavilo a navíc cítila, že by svůj další život chtěla nějakým způsobem propojit s dětmi. Krátce po dokončení studií se jí to nejprve podařilo v rovině osobní, kdy se svými syny prožila velmi naplňující chvíle během mateřské dovolené. To ji pak jen utvrdilo v tom, že chce i svou profesní dráhu k dětem směřovat. Z představy, že se postaví před tabuli do klasické třídy, se jí ale dělalo téměř nevolno. Nechtěla se vydat cestou svázanosti, přísných pravidel a nesmyslných regulí. Hledala spíše místo, kde bude možné nechat volně proudit úžasnou dětskou vynalézavost a touhu po učení, a kde bude moci využít svou kreativitu a naplno prožít radost z toho, že je díky dětem každý den jiný. V Heuréce dostává prostor pro všechny tyto své představy. 

A jaká jinak Markéta je? Dle slov jejích synů milá, moc hodná a krásná (jako ostatně každá maminka pro své dítě). Dle slov jejího muže úžasná ženská do nepohody, na kterou je vždy spoleh. Dle přátel pak týmový hráč, se kterým je sranda, sportovní nadšenec, rukodělný kreativec, radostný zpěvák a blázen na úklid.

V Heuréce Markétu potkáte ve výuce jako učitelku.

"Jsem opravdu šťastná, že existují taková místa, jako je Heuréka, kde mohou být děti i učitelé skutečně sami sebou - bez přetvářek, lhaní, falešných póz či násilného těsnání se do předchystaných forem."

Pokud chcete Markétu kontaktovat, použijte e-mail: mkovarova@isheureka.cz.
 
 

Bc. Pavla Šoukalová - asistentka pedagoga, organizační záležitosti

Pavla vystudovala v Brně divadelní management na JAMU a jak už to v jejím životě pravidelně bývá, rozhodla se pak z ničeho nic zkusit ještě něco jiného… Nyní navštěvuje Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity, kde se studuje magisterský stupeň speciální pedagogiky pro učitele. Řízením osudu se jí do cesty zapletla Heuréka a ani na chvíli toho zatím nelitovala. Pavla se s prvňáčky věnuje čtení a psaní a dále pracuje jako podpora pedagogického týmu a podílí se na chodu i propagaci školy.  

Pavla je z velké rodiny a možná i díky svým šesti neteřím a synovcům si uvědomila, že se chce i ve svém profesním životě věnovat dětem a jejich rozvoji. Snaží se nikdy nezapomínat, jaké to bylo být malý. Zajímá se o inovativní přístupy ve vzdělávání, respektující výchovu, ráda se inspiruje lidmi, kteří umí k dětem přistupovat citlivě, upřímně a s porozuměním. Mezi přáteli je známá tím, že hodně mluví, i když po dni v Heuréce si někdy i ráda pomlčí :)

V Heuréce Pavlu potkáte každý den, buď přímo ve výuce nebo v kanceláři.

„Práce v Heuréce je pro mě velmi cennou zkušeností a životním krokem. To, co zde prožívám prostřednictvím dětí i (a možná zejména) skvělého týmu, mě obohacuje jak v rovině studijní a profesní, tak i osobní. Mám radost, že vznikají podobné školy a velmi takovým iniciativám fandím!“

Pokud chcete Pavlu kontaktovat, použijte e-mail: psoukalova@isheureka.cz.

 

Mgr. Bára Čermáková - pedagog, provozní záležitosti

Bára vystudovala učitelství anglického jazyka na Univerzitě Palackého v Olomouci. Je také speciálním pedagogem se zaměřením na výchovu a vzdělávání dětí s mentální či duševní poruchou a dětí s poruchami chování a emocí. Své obzory si rozšířila také studiem etické výchovy - výchovy k prosociálnosti, ve které našla hlavní smysl výchovy a vzdělávání ve školství.

Pokud Báru nepotkáte ve výuce, najdete ji v kanceláři, kde se stará o každodenní provoz školy.

"Chci pracovat s mladými osobnostmi. Pomáhat jim na jejich cestě při sebeobjevování a poznávání světa, vést je k ušlechtilým hodnotám a dodávat jim odvahu, aby nacházely důvěru v sebe i tento svět."

Pokud chcete Báru kontaktovat, použijte e-mail: bsevcikova@isheureka.cz.