S kým se u nás setkáte?

Rozšiřujeme se a na školní rok 2019/20 hledáme nové kolegy.

Pokud Vás baví učit, máte rádi děti a chtěli byste pracovat v přátelském a podporujícím se týmu, podívejte se koho hledáme a co nabízíme.

 


 

 Standa Trykar
 Ředitel školy

 

Standa pochází z Mostu a vystudoval učitelství pro první stupeň na Pedagogické fakultě Univerzity J.E. Purkyně v Ústí nad Labem (Mgr.). Dále absolvoval funkční studium pro ředitele škol a školských zařízení a mnoho kurzů pro pedagogické pracovníky zaměřených například na alternativní pedagogické přístupy, poruchy učení nebo respektující komunikaci. Jelikož ho pedagogika opravdu zajímá, doplnil si také své vzdělání o speciální pedagogiku na Technické univerzitě v Liberci.

Učil na základních školách v Jizerských horách (Raspenava, Jindřichovice pod Smrkem) a v Praze na ZŠ Bratrská a soukromé škole Livingston. Taktéž působil jako vychovatel v dětském domově ve Frýdlantě, z toho 2 roky na vedoucí pozici. Spolupodílel se na tvorbě a realizaci několika projektů, školních vzdělávacích programů a nejrůznějších metodologiích.

Baví ho smysluplná výuka dětí, hra na hudební nástroje nebo výlety za přírodou (taky třeba lenošit, ale pšt!:).

   ,,Rád se podílím na vytváření radostného světa tak, jako asi všichni. Věřím, že Heuréka je pro to ideální místo."

   strykar@isheureka.cz


 

      Kristina Navrátilová
          Učitelka

 

Už v dětství byla Kristin přesvědčená, že nikdy nebude učit. Toužila stát se námořníkem nebo lékařkou. Spíš z nouze nastoupila po studiu Husitské teologické fakulty jako učitelka v ZŠ Jindřišská, kde objevila krásu dobrodružství práce s dětmi. Po mateřské dovolené učila český jazyk, základy společenských věd a dějepis v ZŠ Nad Přehradou.

Nespokojenost s českým školským systémem ji zavála do reklamní agentury, jako copywriter psala texty pro kampaně, weby a spoty. Absolvovala také kurzy tvůrčího psaní pod vedením Reného Nekudy a stala se spoluautorkou povídkového románu Rok čtyř. Zatímco reklamě nikdy nepřišla na chuť, psaní se stalo její druhou láskou. Tou první jsou děti. Čtyři vlastní a taky všechny v Heuréce. Spojením obou se kruh šťastně uzavírá.

„Své sny jsem si přece jen splnila. Brázdím vody mateřského jazyka na lodi plné malých námořníků. A když je potřeba, léčím bolístky jejich dětských duší.”

knavratilova@isheureka.cz


 

     Lenka Šulcová
         Učitelka


Už na základní škole o sobě Lenka tvrdila, že chce být učitelkou češtiny. Ačkoliv při studiu speciální pedagogiky a učitelství pro 1.stupeň ZŠ se pohybovala spíše mezi handicapovanými dětmi (např. ve speciální MŠ a ZŠ), tak jak už to bývá, osud ji po rodičovské dovolené zavál do Heuréky, kde působí v hodinách češtiny s nejmladšími žáčky. Absolvovala např. kurz a letní školu Sfumata - splývavého čtení, Arteterapie a Výchovy nevýchovou, zajímá se také o psychologii dětí a efektivní komunikaci.

Volný čas tráví Lenka nejradši s rodinou v přírodě, má ráda jakékoliv suchozemské aktivity, sluníčko, barvy podzimního listí, hory, malování, jízdu na koloběžce, vaření a občas také svému synkovi ráda něco ušije. Její domácnost čítá krom třech veselých uličníku také 1 pejska, 2 potkánky a 1 červenou rybku :)

,,Heuréku vnímám jako laskavý, otevřený a bezpečný prostor, který dětem dává možnost objevovat okolní svět zcela přirozeně a zároveň být sám sebou, vytvářet si a prezentovat vlastní názor a porozumět sám sobě i ostatním."

lsulcova@isheureka.cz


 

      Markéta Vojteková
          Učitelka

Po studiu předškolní a mimoškolní pedagogiky na Střední odborné škole pedagogické v Čáslavi zamířila rozšířit své pedagogické dovednosti na Karlovu univerzitu v Praze. V rámci obor Učitelství pro 1. st. ZŠ se zaměřením na výtvarnou výchovu byla oslovena především Hejného metodou. Vedla kroužek matematiky podle této metody a také absolvovala letní školu H-mat. Dále se zúčastnila letní školy Sfumato, keramických kurzů v Bechyni, lyžařských kurzů aj.

Má ráda zvířata, přírodu, cestování spojené s Geocachingem, lyžování, tvořivé aktivity a babiččinu svíčkovou.

Do Heuréky Markétu přivádí touha podpořit individualitu žáků bez nutnosti srovnávání a známkování.

„Vzdělání je to, co nám zůstane, když zapomeneme všechno, co jsme se naučili ve škole." Karel Čapek

mvojtekova@isheureka.cz

 

 

        Lucie Jirásková
          Učitelka

Lucie pokračuje v rodinné tradici učitelů. Po studiích na Fakultě humanitních studií se vrhla na studium na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v oboru pedagogiky a učitelství společenských věd. Lucie v oblasti práce s mládeží pracuje od roku 2012. Pracovala se zahraničními studenty, ale učila i na české státní škole. Lektorovala rovněž kurzy primární vztahové prevence pro školní kolektivy. Několikrát se účastnila mezinárodních školení pro pracovníky s mládeží zaměřené například na storytelling a rozvoj osobnosti. V současnosti se mimo jiné věnuje doktorskému studiu zaměřenému na podporu začínajících učitelů. 

"Věřím, že každý, kdo přijde na tento svět, má v sobě ukryté dary a potenciál, které by měl v sobě nalézt, rozvinout a v dospělosti darovat světu. Moji vizí je, aby děti ať už ve škole nebo u svých blízkých, měly své průvodce, kteří jim k tomu napomohou."

ljiraskova@isheureka.cz

 

 

         Pavlína Lukešová
          Učitelka

         plukesova@isheureka.cz


 

      Martina Hlaváčková
          Učitelka

         mhlavackova@isheureka.cz


 

Honza Kala
Zřizovatel škol Heuréka

Honza je zakladatelem a ředitelem Centre for Modern Education a spolupodílí se na rozjezdu většiny větších projektů této společnosti.

Má bohaté manažerské zkušenosti, mezi jeho veřejně známé projekty patří vznik internetového bankovnictví v České republice - byl generálním ředitelem a předsedou představenstva Expandia Banky (později eBanky - dnes součást skupiny Raiffeisen Bank). Finančnictví už ale opustil a posledních 12 let se věnuje oboru, který je mu bližší a má podle něj skutečnou hodnotu - vzdělávání se zaměřením zejména na základní a střední školství.

Ve volném čase se věnuje svým 3 malým synkům, se kterými se neváhá vydat na různé expedice. S radostí se také zapojuje do rozvoje komunitního života v malé obci, kde žije.

V Heuréce se podílí na metodické koncepci, poskytuje zpětnou vazbu a podporu celému týmu, ale těší ho i Velké otázky, které s dětmi otevírá.

   „Těším mne každodenní radost, kterou v naší škole děti zažívají.“

    jkala@cfme.net