Odpolední kluby

Na naší škole je realizován ve spolupráci se společností Erudis, o.p.s. projekt "Dětské kluby - podpora rovných příležitostí rodičů".

Projekt je financován prostřednictvím Operačního programu zaměstnanost (OPZ) z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Kluby jsou otevřené pro děti 1. – 5. třídy nejen z Heuréky, ale i z ostatních škol. Odpolední kluby jsou podporovány grantem EU, jsou tedy zdarma.

V případě jakýchkoliv dotazů či nejasností se prosím obracejte na Janu Šveňhovou, tel.: 778 704 218 nebo e-mail: jsvenhova@isheureka.cz.

Předběžný rozpis klubů na rok 2017/2018:

Pondělí - Dramatika s Verčou

Čas: 15:00 – 17:00

Společně se přeneseme do pohádek a příběhů z dětských knih. Staneme se jejich součástí a v rolích budeme zažívat různá dobrodružství. Díky hrám a improvizacím budeme poznávat sami sebe, druhé a okolní svět.

Úterý - English afternoon with Dora

Čas: 15:00 – 17:00

In our English club, kids learn to expand their language skills by interacting with each other in various roleplay scenarios and activities.

Středa - Ruční práce s Míšou

Čas: 15:00 – 17:00

Společně budeme stříhat, lepit, šít, modelovat a vyrábět z materiálů přírodních, umělých i recyklovaných. Dáme prostor hravé fantazii i tradicím. Manuální nadání nehraje roli, důležitá je jen chuť vyzkoušet si nové postupy.

Čtvrtek - Robotika s Matoušem

Čas: 15:00 – 17:00

V letošním robotickém klubu budeme stavět roboty, kteří pomohou Saje a Talekovi překonat nástrahy na jejich cestě za dobrodružstvím.

Celý týden - Klub volné hry s Janou a Dominikem

Čas: Po-Pá 14:30 – 18:00

Klub volné hry bude otevřený všem nápadům a činnostem, na které bude nálada a počasí.

V minulém školním roce 2016/2017 proběhly tyto kluby:

Pondělí - Angličtina tvořivě s rodilým mluvčím Jonem:

Čas: 15:00 – 17:00

Společně budeme vytvářet užitečné, podivuhodné a zajímavé výrobky z různých materiálů, zpívat písničky, hrát divadlo a vyprávět si o věcech vídaných i nevídaných.

Úterý - Na křídlech dramatiky s Michaelou:

Čas: 15:00 – 17:00

Proměníme se do svých oblíbených pohádkových, zvířecích a dalších postav. Naučíme se, jak překonávat nesmělost při vystupování na veřejnosti. Nakonec nacvičíme scénku, ke které si sami vyrobíme kostýmy a kulisy.

Středa - Hrou a sportem ku zdraví a zábavě s Martinou:

Čas: 15:00 – 17:00

Vyrazíme na zahradu, hřiště či do lesa, kde si vyzkoušíme různé hry a sportovní aktivity. Naučíme se, jak se v lese pohybovat, jak les chránit, jak se v něm nebát a neztratit. Prozkoumáme nová místa a zažijeme spoustu dobrodružství.

Čtvrtek - Máme rádi roboty s Matoušem:

Čas: 15:00 – 17:00

Kroužek robotiky nám odhalí základy mechaniky, elektroniky a programování zábavnou formou. Navíc se možná dokonce se svými výtvory zúčastníme robotických soutěží.

Pátek - Úžasný svět hudby a hudebních nástrojů s Janou:

Čas: 15:00 – 17:00

Objevíme kouzlo různých známých i neznámých hudebních nástrojů a samozřejmě si společně zamuzicírujeme. Těšit se můžete například na barevné trubky Boomawhackers, se kterými se dá hrát na cokoliv.

Celý týden – Klub volné hry s Janou:

Čas: Po-Pá 14:30 – 18:00