Náš tým

    Irena Horká
     Ředitelka školy

Vystudovala Univerzitu Jana Amose Komenského, obor Andragogika a na Karlově univerzitě Výchovu ke zdraví a Učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů pro 2. stupeň ZŠ a SŠ. Učila na základních školách a věnovala se také práci preventisty. V současné době je v sebezkušenostním terapeutickém výcviku a studuje speciální pedagogiku.

Irena je aktivní sportovkyně, ale moc ráda i lenoší.

 

 

 

 

 

   David Dudek
    Učitel

Vystudoval biologii a zeměpis se zaměřením na vzdělávání na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Při studiu pracoval s dětmi v Lesní mateřské školce Sýkorka v Brně a později jako pedagog na Pražském humanitním gymnáziu. Práce pečovatele v Anglii byla pro něj rovněž cennou zkušeností. Má rád lidi, přírodu, věnuje se cestování po naší překrásné planetě, fotografování, zpěvu a hře na nástroje z různých koutů světa, józe, pohybu a všelijakému tvoření.

"Spoluvytvářet prostředí, kde vládne radost, respekt k druhým, zvídavost a neutuchající chuť tvořit, všestranně se rozvíjet a učit se něčemu novému je darem a jsem šťastný, že se ho v Heuréce dostává dětem i dospělým."

 

 

 

   Katka Pěkná
    Učitelka

Vystudovala atelier Figurativního sochařství prof. akad. soch. Michala Gabriela na FaVU VUT v Brně. Během studia absolvovala stáže v rumunské Cluji a ve Francii, v Rennes.

V současné době tvoří porcelánové doplňky pro dům i tělo, kreslí, maluje, dělá sochařské i malířské portréty na zakázku, volné sochy a objekty, vaří veganská a vegetariánská jídla na různých kurzech a pobytech.

Vzdělávání se doposud věnuje polodobrovolnicky, od 14ti do 19ti let vedla děti v turistickém klubu Káňata, ČTU Praha, v roce 2013 byla dobrovolník a lektor výtvarného kroužku v Lesním Rodinném Klubu na Tišnovsku, v roce 2014 učitelka keramiky pod brněnským centerem pro volný čas Lužánky. Vede jednorázové workshopy zaměřené na výtvarná řemesla, zdravé vaření a bylinkářství, pro děti i dospělé.

 

 

   Martina Zelová
    Učitelka

Martina je vystudovaná učitelka 1.stupně, speciální pedagogiky a tělesné výchovy. Mezi dětmi se pohybuje odjakživa a díky tomuto štěstí, se může na svět často dívat jejich očima. Svůj volný čas tráví s rodinou, přáteli a zpěvem ve sboru. Do Heuréky Martinu přivedla touha podpořit děti v přirozeném rozvoji, bez nutnosti srovnávání a hodnocení známkami.

"Tak jako hudební nástroje se musí sladit, aby mohly spolu hrát, je důležité se naladit i v životě."

 

 

 

 

   Honza Kala
    Zřizovatel škol Heuréka

Honza je zakladatelem a ředitelem Centre for Modern Education a spolupodílí se na rozjezdu většiny větších projektů této společnosti.

Má bohaté manažerské zkušenosti, mezi jeho veřejně známé projekty patří vznik internetového bankovnictví v České republice - byl generálním ředitelem a předsedou představenstva Expandia Banky (později eBanky - dnes součást skupiny Raiffeisen Bank). Finančnictví už ale opustil a posledních 12 let se věnuje oboru, který je mu bližší a má podle něj skutečnou hodnotu - vzdělávání se zaměřením zejména na základní a střední školství.

Ve volném čase se věnuje svým 3 malým synkům, se kterými se neváhá vydat na různé expedice. S radostí se také podílí na rozvoji komunitního života v malé obci, kde žije.

V Heuréce se podílí na metodické koncepci, poskytuje zpětnou vazbu a podporu celému týmu, ale těší ho i Velké otázky, které s dětmi otevírá.