Náš tým

Irena Horká
 Ředitelka školy

Vystudovala Univerzitu Jana Amose Komenského, obor Andragogika a na Karlově univerzitě Výchovu ke zdraví a Učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů pro 2. stupeň ZŠ a SŠ. Učila na základních školách a věnovala se také práci preventisty. V současné době je v sebezkušenostním terapeutickém výcviku a studuje speciální pedagogiku.

Irena věří, že existuje mnoho cest, které vedou k jednomu cíli a je na nás, jakým způsobem k němu dojdeme. Za podstatné považuje, aby se z jejích žáků stali slušní a spokojení lidé, kteří respektují odlišnosti a individualitu každého člověka.

ihorka@isheureka.cz

David Dudek
Učitel

Vystudoval biologii a zeměpis se zaměřením na vzdělávání na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Při studiu pracoval s dětmi v Lesní mateřské školce Sýkorka v Brně a později jako pedagog na Pražském humanitním gymnáziu. Práce pečovatele v Anglii byla pro něj rovněž cennou zkušeností. Má rád lidi, přírodu, věnuje se cestování po naší překrásné planetě, fotografování, zpěvu a hře na nástroje z různých koutů světa, józe, pohybu a všelijakému tvoření.

"Spoluvytvářet prostředí, kde vládne radost, respekt k druhým, zvídavost a neutuchající chuť tvořit, všestranně se rozvíjet a učit se něčemu novému je darem a jsem šťastný, že se ho v Heuréce dostává dětem i dospělým."

ddudek@isheureka.cz

Václav Dufek
Učitel

Domažlický rodák, který se po absolvování Střední pedagogické školy v Berouně usadil v Praze. Momentálně dokončuje magisterské studium kombinace ČJ-HV na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy.

Jeho život je prodchnut hudbou a sportem. Jako sólista zpívá v Orchestru Karla Vlacha, před pár lety vystupoval se svou autorskou tvorbou ve skupině Loutky. V posledních letech se věnuje trénování tenisu dětí i dospělých a o volných chvílích rád běhá.

Jeho pedagogická činnost se vyznačuje hravostí, vtipem a smyslem pro fair play.

"Přál bych si, aby děti při objevování pištěly radostí stejně jako tehdy Archimédes ze Syrakus."

vdufek@isheureka.cz

Martina Zelová
Učitelka

Martina je vystudovaná učitelka 1.stupně, speciální pedagogiky a tělesné výchovy. Mezi dětmi se pohybuje odjakživa a díky tomuto štěstí, se může na svět často dívat jejich očima. Svůj volný čas tráví s rodinou, přáteli a zpěvem ve sboru. Do Heuréky Martinu přivedla touha podpořit děti v přirozeném rozvoji, bez nutnosti srovnávání a hodnocení známkami.

"Tak jako hudební nástroje se musí sladit, aby mohly spolu hrát, je důležité se naladit i v životě."

mzelova@isheureka.cz

Honza Kala
Zřizovatel škol Heuréka

Honza je zakladatelem a ředitelem Centre for Modern Education a spolupodílí se na rozjezdu většiny větších projektů této společnosti.

Má bohaté manažerské zkušenosti, mezi jeho veřejně známé projekty patří vznik internetového bankovnictví v České republice - byl generálním ředitelem a předsedou představenstva Expandia Banky (později eBanky - dnes součást skupiny Raiffeisen Bank). Finančnictví už ale opustil a posledních 12 let se věnuje oboru, který je mu bližší a má podle něj skutečnou hodnotu - vzdělávání se zaměřením zejména na základní a střední školství.

Ve volném čase se věnuje svým 3 malým synkům, se kterými se neváhá vydat na různé expedice. S radostí se také zapojuje do rozvoje komunitního života v malé obci, kde žije.

V Heuréce se podílí na metodické koncepci, poskytuje zpětnou vazbu a podporu celému týmu, ale těší ho i Velké otázky, které s dětmi otevírá.

jkala@cfme.net

Sylva Havelková
Rozvoj škol Heuréka

Sylva je projektová a marketingová manažerka, pracovala na rozvoji módní značky, organizovala konference, výstavy a veletrhy. V posledních letech pomáhala rozvíjet inovativní formy vzdělávání v byznysu.

Naplňuje ji podporovat a vytvářet projekty, které mají smysl a přinášejí hodnotu ostatním lidem.

Jako máma 3 dětí tráví svůj volný čas nejraději s rodinou a aktivně se zapojuje do komunitního života v obci, kde žije.

V Heuréce se stará o to, aby se budoucnost škol ubírala správným směrem. Vede projekt Growth Mindset a osobního rozvoje pro pedagogy.

"Žádáme ty, co tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, co už to dělají."

shavelkova@isheureka.cz